Modelářství a elektronika

  Modely

Elektronika

  Různé

 

Cessna 480

Model jsem koupil v  roce 2010 jako dárek k 5. narozeninám. Věnoval jsem jej synkovi ale už na jaře, abychom mohli létat co nejdříve. K ovládání jsem použil Hitec Flash 5 s propojením učitel-žák na moji FC-18.

A tak jsme učinili první letové krůčky, protože simulátor už byl zvládnutý. Po několika letech jen tak poletování a potom i záchrany modelu před havárií, začala Cessna řízená stále jistější synkovou rukou spořádaně létat a několikrát se podařilo i krásné přistání.Jen starty byly pořád utrpením, přestože již po prvních pokusech jsem vyměnil kola za větší. Jenomže ne moc dobré upevnění hlavního podvozku umožňovalo modelu kývání a tak start musel být takřka raketový. Takže na model přes zimu půjde namontovat nový zpevněný podvozek s koly průměr 56 mm.

 Poslední let sezóny nebyl zakončen nejlepším přistáním, přes zimu vše opravíme a těšíme se na další sezónu..

   Rozpětí        1120 mm

   Délka           810 mm

   Hmotnost      700 g

   Motor          nějaká čína, 3S Li-pol 1500 mAh

 

Na další sezónu dostal model uhlíkový podvozek, nové převody do serv a taky nový motor s regulátorem (původní regulátor odešel při zkoušení , nahradil ho AXI 2212/26 s RAY 18A regulátorem - obojí jsem měl doma).V sezóně 2011 jsme s modelem polétali, v současné době je v hangáru.